Doe je soms dingen omdat ze "moeten", of hou je tijdens een gesprek je mond of zeg je "ja", terwijl je in werkelijkheid iets heel anders wil? Op deze dag gaan we kijken hoe je kunt kiezen voor wat er werkelijk en oprecht in je leeft, op een levensverrijkende manier voor jezelf en voor anderen.
We gaan deze themadag zo veel mogelijk verbindingsverzoeken bespreken, en we gaan er mee oefenen. Oefenen is van belang om dit in de praktijk ook te "durven doen". Ook het thema "verantwoordelijkheid" stippen we aan; in diverse situaties gaan we kijken hoe "verantwoordelijkheid nemen" er dan uit ziet, omdat het in veel situaties helemaal niet vanzelfsprekend is dat er ook nog een mogelijke actie is die je zelf kan ondernemen. Alle verbindingsverzoeken hebben te maken met de drie modussen (zelf-empathie, empathisch luisteren, oprecht uiten) en daarom gaan we ook een "verzoekendans" doen door álles toe te passen. Je leert met dit laatste bewust kiezen voor waar de "bal" ligt.
Verbindingsverzoeken zijn een praktische manier van verantwoordelijkheid nemen voor wat er echt speelt. Bijvoorbeeld "kun je me vertellen wat je me hebt horen zeggen?" is bij uitstek een verzoek dat past bij verantwoordelijkheid nemen als je behoefte aan gehoord worden niet is ingevuld. En "verbindend interrupteren" als je bent "afgehaakt" is bij uitstek een manier om te kiezen voor eerlijkheid in plaats van voor beleefdheid. Zo hebben alle verbindingsverzoeken ieder een unieke kracht, en geven je daarmee concreetheid om te kiezen voor zelfverbinding.
Sinds Niels Gorisse geweldloos communiceren ontdekte, heeft hij de ambitie om met geweldloze communicatie bij te dragen aan anderen. Ondertussen is hij internationaal gecertificeerd geweldloze communicatie trainer. In nagenoeg alle feedback van cursisten staat dat er tijdens de training veel openheid en veiligheid was om te leren en te delen wat er werkelijk speelt.
“
He put us at ease, so that taking part in exercises that could have been difficult for us to handle became possible, thanks to his sensitivity and his understanding of the human soul.
At the beginning of the training I was a little nervous, but the calm and confident attitude of Niels put me and the other participants at ease. After a while I could open up and practice, in a way that affected me deeply and positively.Emilia
(lees meer feedback)