Deze dag gaan we triggers onderzoeken, en vervolgens praktisch oefenen in het verbindend horen en uiten van een nee, sorry, feedback en meer.
We zoomen eerst in op triggers: ervaar je deze lichamelijk? Wat brengen deze triggers je? Je bewust worden van triggers is een eerste stap naar verandering.
Vervolgens gaan we lekker veel oefenen in verbindend luisteren én verbindend uiten van diverse uitdagende boodschappen. Onderwerpen zijn onder andere: een nee, negatieve feedback of boosheid, dankbaarheid en sorry. Al met al meer dan genoeg stof voor één dag - het is denk ik genoeg stof voor een heel leven. Concreet oefenen maakt dat je een completer beeld krijgt van hoe geweldloos communiceren een verbindende visie is. Je leert concrete handvatten om in situaties zodanig te kunnen beredeneren, luisteren en uiten zodat de verbinding toch in stand blijft, ook al lijkt het dat je wordt "aangevallen" en dat het aantal keuzes om te reageren misschien beperkt lijkt.
“
Niels komt op mij authentiek over en zijn rust, openheid en eerlijkheid dragen bij aan mijn gevoel van veiligheid. Dit was zeer prettig en daardoor voelde ik mij erg comfortabel en verbonden.Giebels
(lees meer feedback)
Sinds Niels Gorisse geweldloos communiceren ontdekte, heeft hij de ambitie om met geweldloze communicatie bij te dragen aan anderen. Ondertussen is hij internationaal gecertificeerd geweldloze communicatie trainer. In nagenoeg alle feedback van cursisten staat dat er tijdens de training veel openheid en veiligheid was om te leren en te delen wat er werkelijk speelt.
“
Ik voelde me erg comfortabel en goed. De trainer zorgde ervoor dat iedereen zoveel mogelijk respect toonde en empathie voelde voor zichzelf en de ander. Iedereen kon bijdragen, of niet. Alles kon en niets moest. Je werd gestimuleerd om heel kort bij jezelf te blijven en erover te waken dat jouw veiligheid en comfort en noden eerst kwamen en belangrijk waren, zonder dat je de anderen daarbij benadeelde.Els
(lees meer feedback)